Basında Biz

Grup Dergah vatandaşları mest etti

Grup Dergah; Kürtçe, Arapça ve Türkçe okudukları ilahiler vatandaşların beğenisini topladı.

MİAD tarafından düzenlenen programa, ‘Gurup Dergah’ katıldı. Aziz Önen Lisesi’nde düzenlenen etkinliğe gelen yüzlerce kişi salona sığmayınca izdihama neden oldu. Midyat Belediyesi gül kokusu ile doldurdukları bir makine ile okul bahçesi ve şehri gül suyu sıktı.

Midyat’ta ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa yoğun ilgi vardı. Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan program, semazenlerin gösterisiyle devam etti.

Programa Şanlıurfa’dan gelen Dergah Grubu’nun ilahi dinletisi ile devam etti. İlahiler ile beraber semazenlerin coşkusu katılımcıları adeta mest etti. Grubun okudukları Arapça, Kürtçe ve Türkçe ilahilerin yanı sıra Kur’an tilaveti dinleyenleri gözyaşlarına boğdu. Programda, Hz. Muhammed (S.A.V) için şiirler ilahiler okundu, salâvat ve tekbir getirildi.

Yaklaşık bin kişinin tıklım tıklım doldurduğu salonunda şeref koltuklarının önü doldu. Etkinliğe, Midyat Belediye Başkan yardımcısı Tevfik Baysal, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsa Kurnaz, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlu Doğum Haftası’nı Midyat’ta dolu dolu yaşadıklarını vurgulayan vatandaşlardan Gökay Alpak, “Dergah Grubunun buraya gelmesi ve Midyat halkının bu etkinliğe karşı göstermiş olduğu teveccüh gerçekten de takdire şayandır.” dedi.

Mesleği Psikiyatri Uzmanı olana Alpak, “Bu sevgiye çok ihtiyacımız var. Efendimiz’e gösterilen bu karşılıksız sevginin çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, Midyat’ta artık yeni çok kapsamlı salonların yapılanmasının bir zorunluluk olduğunu belirterek, gelen izleyiciler salonun artık sığmadığını birçok kinin bu nedenden dolayı programları izlemeden geri çevrilmelerine üzüldüklerini belirtti.

http://www.haber7.com/haber/20110426/Grup-Dergah-vatandaslari-mest-etti.php

 

Grup Dergah Mest etti

17 celebrity news Şubat 2010 Saat 13:53

 

Şanlıurfa ‘da Özbek Yayıncılık ve Kasetçilik’in 37. yıl etkinlikleri adı altında düzenlediği, ‘‘Asr-ı Şerif Veda Hutbesi’’ yarışmasına katılan 48 öğrenci için Şanlıurfa Şehitlik Çamlık’ta ödül töreni düzenlendi. 2 bin kişinin katıldığı tören Grup Dergah’ın verdiği ilahi konseriyle renk buldu. Düzenlenen tören de yarışmaya katılan öğrenciler sırasıyla ‘‘Veda Hutbesi’ni’’ ezbere okudular. Yarışmada birinci olan ilköğretim öğrencisi İbrahim Nurullah Kırmızı ‘‘ Veda Hutbesi’ni’’ çok içten bir şekilde okuyunca dinleyiciler gözyaşlarını tutamadılar.

Yarışmaya katılan toplam 48 öğrenciye Risale-i Nur ve Veda Hutbesi’nin yazılı olduğu plaketler verildi.

UrfaHA mikrofonlarına konuşan Özbek Yayımcılık ve kasetçilik müdürü Reşit Özbek: ‘‘37. yılımızı kutlama etkinlikler adı altında, Veda Hutbesi yarışması düzenledik.’’ dedi.

Bu gecenin bir nevi Grup Dergah’ın ‘‘Şanlıurfa Tasavvuf Geceleri’’ adlı albümünün gala gesi olduğunu söyleyen Özbek, ‘‘Grup Dergah artık Türkiye Sınırını aştı şeklinde’’ konuştu.

Gece Grup Dergah’ın ilahi konseri ve semah grubunun gösterileriyle devam etti.

 

 

link: http://www.sanliurfa.com/news_detail.php?id=16467

 

 

 

 

Grup Dergah Coşturdu

26 Şubat 2011 Saat 15:00
Grup Dergah dün akşam Tasavvuf Müziği hayralarını coşturdu.

Dün akşam Şehitlik Çamlıkta düzenlenen program Kur’an-ı Kerim okunarak başladı. Tasavvuf Müziği Konserinde, Mehmet Ziya Demirbaş, Bekir Çiçek, Ahmet Bahadır Canbaz ve İsmail Demirbaş’tan oluşan Grup Dergâh, albümlerinden sevilen ilahilerini seslendirdiler. Konsere Şanlıurfa’dan birçok tanıdık simanın yanı sıra, Kanal7’nin ‘Önden Gidenler ‘ isimli program sunucu Ömer Döngeloğlu da katıldı. Programa katılanlara plaketler verildi. Konserde sırasıyla Aziz Hoca ve Ömer Döngeloğlu verdikleri vaazlar ile duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldular.Şanlıurfa Mevlevihanesi Yaşatma ve Kültür Derneği’nin enstrümanlarıyla eşlik ettiği konseri, yaklaşık 5 bin kişi izledi. Semazenler, yaptıkları semah gösterisi ile Şanlıurfalıları büyüledi.Konser Semazenlerin gösterisi ile son buldu.

link:  http://www.sanliurfa.com/haber28172-grup-dergah-costurdu.htm

 

Siirt’te Peygamber sevgisi salona sığmadı

Siirt İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinliği çerçevesinde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen Ödül Töreni ve Grup Dergah Konser etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
M.ŞAKİR ÖZMAZI / SİİRT
14 ile 20 Nisan arasında Siirt’te düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü. Program, Din Görevlisi İbrahim Çoban tarafından okunan Kur’an tilavetiyle başladı. İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından Kutlu Doğum Haftası hakkında bilgiler vererek bu organizasyonda katkı sunanlara teşekkür etti. Gecede konuşan Siirt Valisi Musa Çolak, herkesin Kutlu Doğum Günü’nü kutlayarak, etkinliğin hazırlanışında emeği geçenlere teşekkür etti. Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde milli eğitim okullarının ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında yapılan bilgi yarışmasında derece elde edenlere kese altın ödülleri dağıtıldı. Özel Celal Değer İlköğretim Okulu öğrencisin okuduğu “Kırk Yaşındasın” adlı şiir misafirlere duygulu anlar yaşattı. Daha sonra ‘Grup Dergah’ ekibi ilahiler eşliğinde sema gösterisini sundu. Yaklaşık 3 saat süren program vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, salona geç gelenlerin yer olamadığından dolayı giremediği gözlendi.