Hakkımızda

GRUP DERGÂH BİLGİLERİ

GENEL SAYI (İSTEĞE GÖRE): 20

SOLİST SAYISI: 3

SOLİSTLER:

MEHMET ZİYA DEMİRBAŞ, 01/03/1974 doğumlu , HAFIZ KURAN, EVLİ VE 5 ÇOCUK SAHİBİ

AHMET BAHADIR CANBAZ, 17/12/1978 doğumlu, MÜZİK ÖĞRETMENİ, EVLİ VE 2 ÇOCUK SAHİBİ

İSMAİL DEMİRBAŞ, 01/06/1989 doğumlu, İlahiyat Fakültesi Mezunu, HAFIZ KURAN, EVLİ

SEMAZEN (İSTEĞE GÖRE): 8

HAYDERİ OYUN EKİBİ (İSTEĞE GÖRE): 8

ENSTRUMAN (İSTEĞE GÖRE): 1 NEYZEN, 1 KANUN, 1 UD, 1 KEMAN, 1 KUDUM

KURULUŞ TARİHİ: 2007

İSİM AÇIKLAMASI: Grup Dergâh 2007 Yılında Grubun 4 Solist Üyesi Tarafından Kurulmuştur Ve O Gün İçin Bir İsim Verilmesi Gerektiğine Karar Verirler, Bu İstinaden Kurucu Üyeler Kendi Aralarında Bir Toplantı Yaparlar Ve Urfanın En Önemli Mekânlarından Olan Hazreti İbrahim (A.S) Doğduğu Makam Olarak Bilinen Mevlid-İ Halil Camii’nin Şanlıurfalı Vatandaşlar Arasında Ki İsmi, Dergâh Camiinden Esinlenerek Gruba Bu İsmi Vermeye Karar Verirler.

ALBÜM ÇALIŞMALARI: Grup 2007 Yılının Sonlarında İlk Albümleri Olan Yananlar Var Adlı Bir Cd’yi Müzik Piyasına Kazandırarak İlk Albüm Tercübelerini Kazanmış Ve Piyasada Oldukça Beğenilen Albüm Hemen Arkasından 2008 Yılında Yar Muhammed Adlı 2. Albümlerini Çıkarmış Ve Büyük Bir Çıkış Yakalamışlardır. 3.Albümde İse Şanlıurfa Tasavvuf Geceleri Adlı Bir Albüm Çıkaran Grup Bu Albümde’de Şanlıurfa’ya Ve Türk Tasavvuf Müzikisinde Unutulmaya Yüz Tutmuş Türkçe, Arapça Ve Kürtçe Eserleri Urfa’ya Özgü Usullere Sadık Kalarak Defli (Arabana) İle Okumuştur. Ayrıca Aynı Albüm İçersinde Dinleyicilerine 2 Cd Sunarak 2.Cd De İse Şanlıurfa’ya Özgü Mevlid-İ Şerifi Seslendirmişlerdir… 2011 şubat ayında  KERBELA adlı albümlerini müzik piyasasına kazandırmışlardır. ve son DEMBEDEM adlı albümlerini çıkarmışlardır… Ayrıca Kuddüsi ve Hulisi vakfına ait özel albüm çalışmalarıda mevcuttur.

PROJELER: 2010 Yılı 18 Mart Çanakkale Şehitlerine İthaf’en “Bizde Oradaydık” Adlı 4 Bölümden oluşan klibin 1 bölümünü bu yıl yayınlayarak Ulusal medyada Dikkatleri Üzerilerine Çekmeyi Başarmışlar Ve Projeyi 2011 Yılında Daha’da Kapsamlı Bir Hale Getirerek, kalan 3 bölümünü de yayına süreceklerdir.

FİLM ÇALIŞMASI: 18 Mart 2011 tarihinde TRT ekranlarında yayınlanan ve çekimlerine 2011 yılı Ocak aylarında başlanan Müziklerle Çanakkale mevzulu VATAN YARASI filminde Grubun okudukları eserlerin yanı sıra grubun üyesi olan İsmail Demirbaş başrolde oynamıştır. Filmle ilgili video’yu Ana sayfada ki Projelerimiz adlı bölümden takip edebilirsiniz.

ULUSAL MEDYA: 2007 YILINDAN BU GÜNE KADAR ULUSAL TV’LERDE ÇOK SAYIDA PROĞRAMLARA KATILAN GRUBUN KATILDIKLARI BAZI PROĞRAMLAR AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR.

TRT 1: (RAMAZAN SEVİNCİ, İFTAR SEVİNCİ, ALİ ABA AŞKINA, 18 MART ÇANAKKALE, BERGÜZAR, DEM BU DEM, ÇERAĞ )  / TRT 2 / TRT 6 / TRT 3 / KANAL 7 / STAR TV/ KANAL D / SAMANYOLU / KRAL TV / KANAL A / KANAL URFA / TV 5 / DÜNYA TV / DUBAİ – SHARJAH TV / YEREL TV’LER